קהילת החינוך

מסע לעולם. קולנועbutton

לראשונה בישראל – מארז הסרטים השלם לנושאי הסביבה לתלמידי חט"ב ותיכון.

סרטי "מסע לעולם.קולנוע" מזמינים את הצופים למסע אל קסמו של הטבע ואל ההזדמנויות שיש לנו להתמודד עם האתגר הגדול ביותר של המאה ה-21- שמירה על הבית היחיד שיש לנו. המארז כולל חמישה סרטים ומערכי שיעור המותאמים לתוכנית הלימודים בחט"ב ובתיכון ועוסקים בנושאי סביבה מרכזיים: פלסטיק ופסולת, אנרגיה מתחדשת, תרבות הצריכה ושינויי אקלים, מים ואוקיינוסים.

סרטים מאפשרים לנו ליצור חוויה וחיבור רגשי, הם מספקים מידע באופן מוחשי, ומכינים את הקרקע לדיון אודות נושאי סביבה בכיתה. סרטי המארז מיועדים לשמש ככלי עזר ללימוד עבור מורים ומחנכים המעוניינים להעשיר את העבודה בכיתה באמצעות סרטים. ניתן לשלב את הסרטים בשיעורי המקצועות- גיאוגרפיה, מדעי הסביבה, ביולוגיה, כימיה ופיזיקה.

הסרטים מהווים בסיס לפעילות חינוך סביבתי במסגרות חינוך בלתי פורמלי, קמפוסים, מרכזים קהילתיים ועוד.

הסרטים קוצרו לכ-35 דק' כך שהם מאפשרים לתת הקדמה קצרה להקרנה או לאפשר עיבוד קצר לאחר הצפייה. לרוב הנושאים המובאים כאן לדיון אין 'פתרונות קסם' והדילמות המועלות הן אמיתיות ומהותיות להמשך קיום החברה שלנו – בישראל ובעולם.

לחצו כאן לתקציר (טריילר) של סרטי המארז בגרסה האנגלית – המארז מכיל את הסרטים בגרסה ערוכה ומקוצרת עם כתוביות או קריינות בעברית.

disk-onהמארז כולל חמישה סרטים, אחד עבור כל מערך. בנוסף, המארז כולל גם Disc on Key המכיל עשרים ואחד סרטים קצרים בנושאי הסביבה.

עלות המארז: 550 ש"ח | ברכישת 3 מארזים ומעלה תינתן הנחה של 15%.

לפרטים והזמנות –  ecocinema.sales@gmail.com

למידע אודות הסרטים והפעילויות הנלוות אנא לחצו על האייקונים הבאים>>

1 5 3 4 2

IMG_0027Sתודות: היחידה האיזורית לאיכות הסביבה בשרון, מכללת קיי לחינוך, באר שבע.

שותפים לכתיבה: ירדן שני-רוקמן, ד"ר נגה שליט, חני איזנשטט, אורית משעל

המארז הוכן והופק בעזרת הסיוע הנדיב של קרן ברכה

אומרים עלינו:

"מדובר בסרטים איכותיים מן המדרגה הראשונה, באמצעות סרטים אלו אני ממחיש לתלמידי את האסון שבבירוא היערות, ואת הצורך שלנו לחסוך במשאבים, במיוחד נייר, מים ואנרגיה. אני ממליץ בחום לבתי ספר, ובמיוחד אלו המקיימים פעילויות בתחום איכות הסביבה, לעשות שימוש בסרטים בנושא איכות הסביבה." (אלישיב פרנקל, רכז איכות הסביבה בבית הספר ממ"ד 'דרור', בית הכרם ובבית הספר 'אוולינה-תהילה', ירושלים)

button