רוב סטיוארט

ofV0-l9IwPbh8KrA-Y7VXNXxKdPcgCD9qdPgN_ZJFss

רוב סטיוארט נולד וגדל בטורונטו, קנדה. את הצעד הראשון לקראת הפיכתו לבמאי עטור־פרסים עשה כבר בגיל 13, כשהחל לצלם את העולם התת־מימי. בגיל 18 החל לעבוד כמדריך צלילה וסיים תואר בביולוגיה במהלכו למד באונטריו, בג'מייקה ובקניה.

במשך ארבע שנים נדד בעולם במסגרת עבודתו כצלם הראשי של כתב העת של החברה הקנדית לשמירה על הטבע וכצלם־עיתונאי עצמאי, הוביל משלחות אל האזורים הנידחים ביותר בעולם וצבר אלפי שעות צלילה וצילום בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. צילומיו מופיעים בסדרות של רשתות גדולות כמו הבי.בי.סי, ערוץ דיסקברי, ABC ועוד.

כשנשלח לצלם כרישים באיי גלפגוס, גילה סטיוארט מערך בלתי חוקי של חוטי דיג (ז'ורז'רה), שגרם להרג רב של כרישים בתוך שמורת הטבע הימית. הוא קטע את קריירת הצילום שלו ויצא למאבק, שלאחר ארבע שנים הוליד את הסרט 'ים כרישים' (Sharkwater, 2007). סטיוארט ממשיך לפעול למען שימור וחינוך סביבתי. הוא מרצה באוניברסיטאות, יושב במועצות מנהלים של ארגוני סביבה, מופיע בתכניות טלוויזיה פופולריות ולאחרונה יסד ארגון צדקה משלו. סרטו האחרון, 'מהפכה!', עוסק בשינוי האדיר הדרוש כדי להציל את הים והטבע, ויחד איתם את האנושות.