ג׳ים טומיי

W5hEFRmFm4VW51DHCG-MCBDPNl4ypLVf21uFW2cqxVAהמאייר ג׳ים טומיי הוא יוצר רצועת הקומיקס ׳הלגונה של שרמן׳ שגיבוריה הם דמויות מעולם הים. היא מתפרסמת ביותר ממאה וחמישים עיתונים ברחבי צפון אמריקה ותורגמה לשפות רבות בהן צרפתית, פורטוגלית, ספרדית, נורווגית ושוודית ולאחרונה אף עובדה למחזמר.

הקומיקס משלב את שתי אהבותיו הגדולות של טומיי: איור והים. הראשונה מעסיקה אותו מאז היום הראשון בו אחז בידו גיר צבעוני, והשנייה גם היא מלווה אותו מגיל צעיר. את השראה הראשונה לקומיקס קיבל בעת חופשה משפחתית בה ראה כריש אמיתי שוחה בלגונה מבודדת.

טומיי הוא מהנדס, פילוסוף, גולש גלים, צולל ומלח, הפועל להעלאת המודעות לחשיבות של שימור הימים באמצעות האמנות שלו ובאמצעות מפגשים עם קהל. הוא הוציא את תעודת הצלילה שלו בגיל 12, ומאז צלל ביעדים בכל רחבי העולם, כולל הים התיכון, אסיה, אפריקה, דר' אמריקה ויערות אצות־הים של קליפורניה. פרס 'גיבור איכות הסביבה' של מנהל האוקיינוסים והאטמוספרה הלאומי של ארה"ב הוענק לו פעמיים על "השימוש באמנות ובהומור למטרות שימור והגנה על המורשת הימית", והוא משמש חבר מועצת המנהלים של יזמת Mission Blue התומכת במיזמים, במשלחות מחקר ובארגונים הפועלים למען האוקיינוסים (mission-blue.org/about).

הרצאה של ג'ים תומיי בTED

הלגונה של שרמן